GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

Yenidoğan İhtiyaç Listesi

Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren bu küçük ve tatlı varlığın pek çok farklı ihtiyacı olacak. Liste bir hayli uzun. İlk kez anne baba olacaklar için bu ihtiyaç listesi bunaltıcı görünebilir. Bu yüzden en çok tercih edilen, mutlaka alınması gereken, hayatınızı kolaylaştıracak ve ebeveynlerin tavsiye ettiği ürünlerden oluşan bir liste derledik.

BEBEK KIYAFETLERİ

Tulum / Body: Bebeğinizin ilk aylarında kusma ve terleme gibi sebeplerle üstünü en sık değiştirmeniz gereken dönem olacaktır. Tek parça tulumlar ve body'ler bu dönem için tercih edebileceğiniz en rahat bebek kıyafetlerinden biridir. Özellikle fermuarlı tulumlar alt değiştirme sırasında size kolaylık sağlar.

Eşofman altı / Tayt: Bebek eşofman altları ve tayları bütün bir kıyafet yerine tek bir kirli giysiyi değiştirmenize olanak tanır. Bebeğiniz kilo aldıkça genişleme payı olduğu için, elastik belli olanları tercih edebilirsiniz.

Şapka / Bere /Eldiven: Mevsime ve hava durumuna göre şapka seçimini yapabilirsiniz. Güneşli günler için ince kumaştan bebek şapkalarını daha soğuk havalar içinse kulakları kapatan kalın kumaşlı bereleri tercih edebilirsiniz. Bebeklerin tırnakları yüzlerini çizmesin diye ilk aylarda bebek eldiveni kullanmanızı da tavsiye ederiz.

Çorap / Patik: O minicik ayaklar için yumuşacık dokulu çoraplardan almayı unutmayın. Daha serin günler ve pusette gezilen zamanlar için çorap üstüne patik ihtiyacı da olacaktır.

UYKU İÇİN

Uyku Tulumu: Rahat bir bebek uykusu için bebeklere hareket özgürlüğü sağlayan ve vücut ısılarını koruyan uyku tulumlarını tercih edebilirsiniz.

Park yatak: Bebeğinizi ilk aylarında odasında yatırmak yerine yatak odanızda uyumasını tercih ederseniz (sık sık uyanacağı ve beslenme ihtiyacı olacağı için) bir park yatak aldığınızda, seyahatlerinizde de kullanabilmeniz açısından ileriye dönük olarak işlevsel bir seçim yapmış olursunuz.

Müslin Örtü / Battaniye: Sıcak günlerde terletmeyen müslin örtüleri, sonbahar ve kış aylarında ise örme battaniyeleri hem evde hem dışarıda geçen uyku ve gezinti zamanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebek Monitörü: Siz başka bir odadayken bebeğinizi takip etmenizi sağlayan bebek mönitörü, özellikle 0-3 yaş arası dönemde hayatınızı kolaylaştıran teknolojilerden biri olacak.

ALT DEĞİŞİMİ

Alt değiştirme minderi: Bebek bezi değiştirmek için bir cerrah gibi ön hazırlık yapmanız gerekir. Bezi, pişik kremi, ıslak mendili gibi bez değiştirme sırasındaki ihtiyaçlarınızı bir arada tutan ve nerede olursanız olun bebeğinizi yatırarak bez değiştirmenize olanak sağlayan alt değiştirme minderi listeninin olmazsa olmazları arasında.

Pişik kremi: Bebeklerin hassas ciltleri için doğal içerikli pişik kremlerini tercih etmenizi öneririz.

Bebek mendili: Bebek çantasının demirbaşlarından biri de elbette bebek mendili. Hem evde hem dışarıda bez değişimi için kullanacağınız bebek mendilinin içeriğindeki su oranının yüksek oluşu, bebeğinizin cildini tahriş etmemesi anlamında oldukça önemli.

Islak / Kirli çantası: Anne çantanızda mutlaka yer alması gereken bu minik çantalar, ıslak ve kirli kıyafetleri muhafaza etmeniz açısından size rahatlık sağlar.

BEBEK GEREÇLERİ

Oto koltuğu: Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanacağınız oto koltuklarında markalar kendi bebek arabaları ile uyumlu olacak şekilde tasarımlar yapıyorlar. Bu sayede bebeğiniz yaklaşık bir yaşına gelene kadar oto koltuğunu bebek arabasında da kullanma şansınız oluyor.

Kanguru: Bebeğinizi hem kalp atışlarınızı hissedebileceği bir yakınlıkta tuttabileceğiniz hem de size ellerinizi rahatlıkla kullanma imkanı sunan kangurular, sadece dışarıdaki gezintilerinizde değil evde de size rahatlık sağlar.

Puset: Onlarca marka ve özellik arasında puset seçimi yapmak yeni ebeveynlerin aklını en fazla kurcalayan kısımlardan biri. Önemli olan hangi özelliğin ön planda tutmak istediğiniz; doğumdan itibaren kullanım, hafiflik, katlanma özelliği, büyüklük, tekerlek yapısı gibi. Doğumdan itibaren 15 kiloya kadar kullanabileceğiniz bir puset, uzun süreli kullanım için öncelikli tercihiniz olabilir.

Ana kucağı: Ana kucağı bebeğinize dinlenmek ve dünyaya bakmak için güvenli bir yer sağlarken siz de başka şeylerle ilgilenme fırsatı sunar.

Anne çantası: Dilerseniz büyük boy bir spor çantayı bebek çantası olarak kullanabilirsiniz. Ya da tamamen annelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan, pusete asılabilen, geniş hacimli, bölmeli, alt açma minderli bir anne çantasını da tercih edebilirsiniz.

SAĞLIK / BAKIM

Tırnak bakımı: O minicik ellerdeki minicik tırnakları kesmek, yeni ebeveynlerin en fazla zorlandıkları bakım işlemlerinden biri olabilir. Bunun için tırnak makası yerine tırnak törpüsünü tercih ederek, tırnak kesme işlemini daha az stresli hale getirebilirsiniz.

Burun aspiratörü: Sümkürmeye öğrenene kadar bebeklerin burun tıkanıklığını gidermenin tek bir yolu var; o da burun aspiratörü.

Termometre: Sadece vücut ısısını değil; ortam ısısı, yemek, süt, banyo suyu sıcaklığını da ölçen bir termometre, iyi ki almışım diyeceğiniz ürünlerin başında gelecek.

Sterilizatör: Bakteri ve mikropları bebeğinizden uzak tutmak için emzik ve biberon gibi gereçleri sürekli olarak steril tutmanız gerekecek. Minik bir sterilizatörle bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Nemlendirici: Bebek odasının kuru bir havaya sahip olması bebeğinizin uyku kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bebeğinizin odasındaki nem seviyesini düzenleyen bir cihaz alarak, doğal olarak rahatlatıcı bir ortam sağlayabilirsiniz.

BANYO

Banyo küveti: Bebek küvetleri, bebeğinizi yıkamayı çok daha kolay ve onun suyla buluşmasını daha güvenilir hale getirir. Hatta yardıma ihtiyaç duymadan onu tek başınıza yıkayabilirsiniz. Bebek küveti dışında bir diğer alternatifiniz ise her türlü küvette kullanabileceğiniz bir küvet aparatı olabilir.

Banyo havlusu: Yumuşak dokulu bir banyo havlusu, banyo ihtiyaçları listesinin olmazsa olmazı.

Şampuan / Losyon: Bebeğiniz için şampuan ve banyo sonrası losyon için içeriğinde paraben ve sülfat gibi zararlı içerikler olmayan ürünleri kullanmanız gerekir.

Saç fırçası: Saçı ve saç derisini nazikçe fırçalamak için yumuşak kıl yapısına sahip olan bir saç fırçası alarak, banyo sonrasında ve yatmadan önce bebeğinizin rahatlamasına da yardımcı olabilirsiniz.

Durulama kabı: Bebeğinizin özellikle baş bölgesini yıkarken gözlerine köpük gelmemesi ve onun duşun tazyikli akışısından rahatsız olmaması için pek çok yeni ebeveyn gibi durulama kabı kullanabilirsiniz.

EMZİRME / BESLENME

Biberon: Bebeğinizin beslenme biçimi formül gıda ise bakteri ve diğer kalıntıları tutan çizik ve aşınmalara neden olmayan, temizlemesi ve sterilize etmesi kolay olan cam biberon seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Emzik: Bazı bebekler emziği asla kabul etmezken bazı bebekler emziği ağzından bırakmak istemeyebilir. Eğer emzik konusunda mesafeli yaklaşmıyorsanız, yenidoğana uygun bir emzik alarak bebeğinizin kabul edip etmeyeceğini deneyebilirsiniz.

Banyo fırçası: Kuru cilt, konak ve egzama sorunlarının giderilmesine yardımcı olan bir fırçası alabilir, banyo sırasında bebeğinizin cildini rahatlatabilirsiniz.

Termos: Formül mamanızı ev dışında bir ortamda rahatça hazırlayabilmeniz için sıcak suyunuzu muhafaza edecek bir termosa ihtiyacınız olacak. Alacağınız termosu ilerleyen aylarda ek gıdalarınız için de kullanabilirsiniz.

OYUNCAK

Müzikli gece lambası: Bebeğinizin gece uykularına eşlik edecek farklı müzik seçenekleri olan bir gece lambası, rahatlatıcı bir uyku için size yardımcı olabilir. Gece lambası sayesinde emzirme veya gece beslenmesi sırasında, oda ışığını yakmanıza da gerek kalmaz.

Bebek kitapları: Bebeğiniz dış dünyayı algılamaya başladığı andan itibaren ona renkleri, hışırtılı sayfaları ve farklı dokuları ile oyun ve keşif imkanı sunan bebek kitaplarından edinebilirsiniz.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!