GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

Bisiklet

Çocuklar İçin Bisiklet Seçimi

Çocuklara bisiklet sürmeyi öğretirken, en önemli madde; onların yaşlarına (kilo ve boylarına) uygun bir bisiklet seçimi yapmaktır.

Boy ve Kiloya Göre Bisiklet Seçimi

Çocuk bisikletlerinin boyutları, tekerleklerin çapına göre belirlenir. Fakat bir bisiklet satın alırken bu teknik bilgiden ziyade minimum koltuk yüksekliğine odaklanabilirsiniz. Bunun nedeni, çocukların bisiklete binmeyi öğrenirken ayaklarını yere düz bir şekilde basmaları gerektiğidir. Üst boruya temas etmeden kolayca oturabilecekleri ve zorlanmadan gidona ulaşabilecekleri bir çocuk bisikleti seçimi yapılmalıdır. Banwood bisikletlerin ayarlanabilir koltuk yüksekliği sayesinde çocukların boyunu göre bu yükseklik ayarı kolayca yapılabilir.

Erken Yaş İçin Denge Bisikleti

18 ila 24 ay arası, denge bisikletiyle ilk kez tanışmak için harika bir yaştır. Sürme ve frenleme işlemlerini çocuklar bacak hareketleri ile yaparlar. Denge bisikletinin en büyük avantajlarından biri çocukların gidon hakimiyetini kazanmasıdır.

Üç Tekerlekli ya da Eğitim Tekerlekli Bisikletler

Çocuğunuz denge bisikletinde uzmanlaştığında, uzun mesafeler katetmeye başladığında ve dönüşler konusunda beceri kazandığında pedallı bisikletlere (üç tekerlekli ya da eğitim tekerlekleri olanlara) geçiş yapabilirsiniz.

İki tekerlekli pedallı bisikletlerin, Banwood eğitim tekerlekli bisikletlerde olduğu gibi çıkarabililir yardımcı tekerlekleri olması, bu geçiş sürecini rahatça yaşamanız için idealdir.

Güvenlik İçin Kask Seçimi

Çocukların bisiklet sürerken düşme anlarında kafasını çarpma ihtimaline karşı kask taktıklarından emin olunması gerekir. Ekstra güvenlik için dirsek ve dizlik de kullanılabilir.

Doğru boyuttaki kaskı seçmenin en iyi yolu, çocukların bizzat denemelerini sağlamaktır. Bir kask, kafaya sıkıca oturmalı ve klipsleri açıkken bile düşmemelidir. Kayışlar çenenin altında sabitlenmeli, çenenin ve kayışın altına yalnızca iki parmak sığacak şekilde yeterince sıkı çekilmelidir.

3 yaşından 7 yaşına kadar kullanılabilen, dayanıklı ABS dış yüzeye sahip olan, koruyucu iç köpük astarlı Banwood kasklar, yüksek kalite standartı ile kask seçiminde ideal bir tercih olarak öne çıkabilir.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!

up