GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

Beslenme

Ebeveyn adayları, henüz bebekleri dünyaya gelmeden önce bebek beslenme malzemeleri için bir liste oluşturabilirler. Bebeklerin ilk besinleri ağırlıklı olarak anne sütü olsa da, farklı sebeplerden biberon veya süt pompası gibi ürünlere ihtiyaç duyulabilir. Ek gıda sürecinde ise bebek yemek önlükleri, suluk, termos gibi ürünler bebeklerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için önemlidir.

En çok ihtiyaç duyulan bebek beslenme malzemeleri hangileridir?

Yenidoğan bebekler için biberon, anne sütü saklama kapları, biberon temizleyiciler en fazla ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Bebekler genellikle altı aylık olduklarında ek gıdaya geçiş yaparlar. Ek gıda başlandığında bebek yemek önlükleri, mama saklama kapları, termoslar, suluklar ihtiyaç listenizde ön sıralarda olacak ürünlerdir.

Diş kaşıyıcı ne zaman alınır?

Bebeklerin ilk dişlerinin çıkma süreci bebekten bebeğe farklılık gösterebilir. İlk diş belirmeden önce ağızda tükürük artışı, huzursuzluk hatta ateş gibi semptomlar gözlenebilir. Bebeğin kaşınan diş etleri için içeriği güvenli malzemelerden üretilen diş kaşıyıcılar onların rahatlatması için mutlaka alınması gereken ürünlerden biridir. İlk diş çıkmadan önce diş kaşıyıcı almakta fayda vardır.

Suluk seçimi nasıl yapılmalıdır?

Bebekler ek gıdaya geçtiğinde, alıştırma bardağı ile kendi kendine su içme alışkanlığı kazanmalarına ve ince motor becerilerinin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Alıştırma bardaklarının ardından suluk seçimi yaparken pipetli olan sulukları tercih edebilirsiniz.

Suluk ve termos arasındaki fark nedir?

Suluklar içerisine sadece su konulan, pipetli ya da kapaklı olan, çocukların okulda, evde, parkta rahatlıkla su içmelerini sağlayan ürünlerdir. Termos ise içine konulan gıda veya sıvıların ısısını uzun süre koruyabilen yapıya sahiptir. Bu nedenle suluk seçimi yaparken termos özellikli sulukları da tercih edebilirsiniz. Termos kalitesi, içine koyduğunuz sıvıyı uzun süre soğuk ya da sıcak tutabilme kapasitesini etkileyen en önemli faktördür. Bu nedenle termos seçimi yaparken, kullanılan malzemeye dikkat etmeniz gerekir.

Çocukların beslenme alışkanlıkları nasıl desteklenebilir?

Çocuklar için özel olarak tasarlanmış çatal kaşık setleri, tabak ve kaseler ile onların beslenme alışkanlıklarını destekleyebilirsiniz. Küçük elleriyle rahatça tutabilecekleri çatal ve kaşıklar kendi kendine yemek yeme alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olur. Sevimli desen ve renklerle tasarlanan tabak ve kaseler ise öğünleri daha keyifli hale getirir.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!

up