GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

Güneş Gözlükleri

Çocukların hassas gözlerini güneşin zararlı UV ışınlarından korumak gerekir. Bunun için geniş kenarlı bir şapka her zaman  yeterli olmayabilir. Çocuk güneş gözlükleri çocukların gözlerini korumak için ideal ürünlerdir. Çocuklar için doğru güneş gözlüğü seçiminde ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.
 
Çocukların Güneş Gözlüğü Takması Gerekiyor Mu?
Güneşin zararlı ışınları, yani UVA ve UVB ışınları; gözlerde güneş yanığı olan fotokeratit, makula dejenerasyonu, katarakt gibi ciddi sorunlara neden olabilir. Çocukların gözleri UV ışınlarına karşı daha da hassastır. Dışarıda çok zaman geçiren çocukların gözlerini, tüm yıl boyunca güneşten korumamız gerekir. Bunun tek yolu da güneş gözlüğü kullanmaktan geçer.
 
Çocuklar Ne Zaman Güneş Gözlüğü Takmaya Başlamalı?
Henüz gözleri gelişmeyen çocuklar, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden yetişkinlere göre daha çok etkilenebilir. Bunun için doğumdan itibaren bebeklerin gözlerini güneşten korumak gerekir. 6. ayın sonuna kadar bebeklerin gözlerini geniş kenarlı bir şapka ile güneşten koruyabilir, sonrasında yaşına uygun bir güneş gözlüğü takmasını sağlayabilirsiniz.
 
UV Koruması Sunan Sağlam Camları Seçin
Hem kendiniz hem de çocuklarınız için güneş gözlüğü seçerken en önemli kriter, gözlük camlarının yüksek UV koruması sağlaması. Ailece kullandığınız güneş gözlüklerinin camlarının UVA ve UVB ışınlarını filtrelediğinden emin olmalısınız. Camların sağlamlığı da dikkat edilmesi gereken bir diğer diğer noktadır. Sürekli koşan, atlayıp zıplayan çocuğunuzu olası kazalardan korumak için kırılmayan camları seçmelisiniz. Hem güneş ışınlarından koruyan hem de darbelere karşı dayanıklı ve hafif bir malzeme olan polikarbonattan üretilen camları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
 
Yüzüne Uygun ve Dayanıklı Çerçeveleri Tercih Edin
Çerçeve seçimi, çocuğunuzun güneş gözlüğüne kolay alışması ve gözlüğünü rahat kullanması açısından önem taşır. Çocuğunuzun yaşına uygun olarak tasarlanmış, yüz şekline tam uyum sağlayan bir çerçeve seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Esnek ve dayanıklı malzemelerden üretilen güneş gözlükleri çocuklar için idealdir.
 
Petit Collective’de bulabileceğiniz Izipizi güneş gözlükleri; 0-12 ay, 12-36 ay, 3-5 yaş, 5-10 yaş modelleri ile çocuğunuzun yüzüne tam uyum sağlar. BPA içermeyen, hipoalerjenik silikondan üretilen çerçeveler, %100 UV koruması sağlayan camlarla birleşir; böylece ortaya hem güvenli hem de dayanıklı modeller çıkar. Küçük çocuklar için üretilen modeller, silikon kayışları sayesinde kolay kolay kaybolmaz. Modern tasarımları ve zengin renk seçenekleriyle de beğeni toplayan Izipizi güneş gözlükleri ile çocuğunuzun gözlerini güneşin zararlı ışınlarından koruyabilirsiniz.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!

up