GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

Bir Çocuktan Diğerine Aktarılacak Favori Oyuncaklar

Yüksekten düşecek, sert darbeler alacak, her yeri kurcalanacak... Küçük bir çocuğun elinde "oyuncak" olmak hiç de kolay değil. Bütün bu zorlu yaşam şartlarına dayanabilen, bunu yaparken de eğlenceli yönleri ile çocukların kimi zaman da eğitici özellikleri ile ebeveynlerin favorisi olan oyuncaklar, neredeyse hiçbir zaman emekliye ayrılmazlar. Çünkü onlar bir kardeşten diğerine, kardeşten kuzene, kuzenden arkadaşa, kısacası bir çocuktan diğerine el değiştirerek nesiller arası varlık görevlerini devam ettirirler.

Toy Story filmini izleyenleriniz hatırlar; Andy, Bonnie'ye en sevdiği oyuncakları bir kutu içinde getirdiğinde, sadece favori oyuncaklarını değil çocukluk oyunlarını, hayallerini, anılarını da aslında ona teslim etmiş gibidir. Eski nesillerden yeni nesillere aktarılan oyuncaklar, aile içindeki birçok anı ve deneyimin de bir parçası haline gelir.

Yıllara meydan okuyacak ve asli görevini her daim yerine getirecek bir oyuncak seçerken nelere dikkat etmek gerekir? İşte sizin için oyuncak alışverişinde dikkate alabileceğiniz bazı noktaları bir araya getirdik.

Uzun vadeli oyuncak seçiminde sormanız gereken sorular:

Alacağım Oyuncak Güvenli mi?

Hangi materyalden yapıldığı, boya vb. ürünler içeriyorsa bu içeriklerin güvenli olup olmadığı, güvenlik testinden geçip geçmediği sormanız gereken ilk sorulardır.

Çocuğumun Yaşına Uygun mu?

Her oyuncak, hedef yaş aralığına yönelik olarak tasarlanır. Eğitici seviyesi yüksek olan bir oyuncak çocuğunuzun oyun oynamasını engelleyebilir veya çok kolay olan bir oyuncak onun gelişimine meydan okumadığı için gelişimini destekleme görevini yerine getiremez.

Gelişimsel Becerileri Teşvik Ediyor mu?

Odaklanma, hafıza gibi bilişsel beceriler ya da motor beceriler ... Oyuncakların pek çoğu çocukların belirli bir becerisini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanır.

Örneğin, şekil ayırıcılar, bulmaca oyuncakları ve istifleme oyuncakları problem çözme becerilerini ve bağımsız düşünmeyi teşvik eder. Bir oyuncak alırken onun hangi yönünü güçlendirmek istediğinizi belirlemek iyi bir seçim kriteri olacaktır.

Yaratıcı Oyunu Teşvik Ediyor mu?

Bazı oyuncaklar hayal gücünü diğerlerinden daha fazla harekete geçirir ve çocukları hayali oyunlara veya rol oyunlarına katılmaya teşvik eder. Genellikle açık uçlu olan bu oyuncaklar hem eğlence ve hem gelişim açısından çok sayıda fayda sunar.

Oyuncak Eğlenceli mi?

Elbette en önemli sorulardan biri de alacağınız oyuncağın gerçekten eğlenceli olup olmadığıdır. Ayrıca çocuğunuzun zevkine ve ilgi alanlarına hitap edip etmediği, onu ilgisini uzun süre çekip çekmeyeceğini de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Yeterince Dayanıklı mı?

Çocuklar sevdikleri oyuncaklarla uzun süre oynamak ister. Bu yüzden kaliteli malzemelerden üretilmiş olmaları ve dayanıklı bir yapıya sahip olmaları önemlidir. Yaşı ilerleyip, oyuncağa olan ilgisini yitirdiğinde ise bu oyuncağı kardeşine veya başka bir çocuğa verebilmeniz için de yine uzun ömürlü bir oyuncak seçimi yapmanız gerekir.

Bir çocuktan diğerine aktarılacak oyuncaklar için göz atabileceğiniz oyuncak seçkimiz:

Trixie Ahşap İpli Oyuncak - Mr. Fox

Bu arkadaş, küçük çocuğunuza ilk adımlarında eşlik edecek! Pamuklu ip ile çocuklar en sevdikleri hayvanı yürüyüşe çıkarabilirler. Ortadaki açıklık, çocukların oyuncağı kavramasını ve itmesini kolaylaştırır.

Çekme oyuncağı %100 FSC© sertifikalı ahşaptan yapılmıştır. Bu üründeki tüm boyalar su bazlı, çocuklar için güvenlidir ve toksik ürün içermez.

Çekme oyuncağı birçok farklı hayvan olarak tercih edilebilir.

FSC© MDF - FSC© kayın ağacı - %100 pamuk

10 x 15 x 6cm

1 yaş ve üzeri için uygundur.

Trixie Ahşap Dizme Oyuncağı - Mrs. Rabbit

Ahşap ve renkten oluşan mükemmel dengeli görünümüyle ahşap oyuncak yelpazesinde yer alan bu ürün kesinlikle minik meraklıların sahip olmak isteyeceği bir oyuncak! Ahşap taban, güvenli ve ekstra zorlu oyun için yuvarlak kenarlara ve kavisli bir tabana sahiptir. Çocuklar el-göz koordinasyonunu artırıp ince motor becerilerini harekete geçirirken farklı boyutları, şekilleri ve renkleri tanımayı öğrenecekler. Ahşap dizme oyuncağı, yüksek kaliteli %100 FSC© sertifikalı kayın ağacından yapılmıştır. Bu üründeki tüm boyalar su bazlıdır. Birçok farklı hayvan arasından tercih edebilirsiniz.

FSC© MDF - FSC© kayın ağacı

18 x 10 x 10cm

1 yaş ve üzeri için uygundur.

Classic World Ahşap Kahvaltı Seti

Eğlenceli bir kahvaltıya hazır mısınız?

Classic World Ahşap Kahvaltı Seti şık tasarımıyla miniklerin eğlenceli oyunlar kurmasını sağlayacak. Yeterince şanslıysanız siz de kahvaltıya eşlik edebilirsiniz.

Çatal, kaşık, bıçak ve tabağımız hazır. Tuzluk ve karabiberlik de unutulmadı. Kızarmış ekmeğimiz de var. Bir de sahanda yumurta oldu mu daha ne istenir ki?

Hem de hepsi ahşap ve sağlıklı. Sonraki nesillere aktarmak için saklayacağınız bir oyuncak ister misiniz?

18 ay ve üzeri için uygundur.

Kutu boyutları 28x20x8 cm.

Jolijou Bez Bebek Jade

Pamuklu kumaştan yüzü, işlemeli gözleri ve kalp şeklinde ağzıyla bu sevimli bebeğin, çizgili taytı ve turkuaz elbisesi ile modern bir tarzı da var. Çocukların yaratıcılığını ve hayal gücünü destekleyen rol oyunları için harika bir eşlikçidir. Her bebek kendine özel kutuda gelmektedir.


5 yaş ve üzeri için uygundur.


30° derecede makinede yıkanabilir.


Ürün Boyutu: 30 cm

Jolijou Balerin Bebek - Margot / 35 cm

Parıltılı eteği, bale ayakkabıları, topuz şeklindeki saçı ile bu sevimli bebek dans etmeye hazır. Yumuşacık dokusu ve esnek yapısıyla da çocukların en sevdiği bebeği olmaya aday. Her bebek, kendine özel kutuda gelmektedir.

4 yaş ve üzeri için uygundur.

30° derecede makinede yıkanabilir.

Ürün Boyutu: 35 cm

Melissa&Doug Ahşap Kes Oyna Gıdalarımız

Ahşap kutu içerisinde 8 çeşit pürüzsüz yüzeyli kesilebilir gıda, kesme tablası ve bıçak bulunmaktadır. Üstelik yiyecekler kesilirken gerçek kesme sesi de duyulacaktır. Evciliklerin vazgeçilmezi olacaktır. Parça, bütün, bölme kavramlarının tanıtılması için fırsat sunar. Bu üründe toksik olmayan boyalar kullanılmıştır, gerekli Avrupa Birliği ve ABD oyuncak güvenlik standartlarına uygundur.

3 yaş ve üzeri için uygundur.

Melissa&Doug Ahşap Taşınabilir Küçük Mobilyalı Ev

Bu taşınabilir küçük şirin ev çocuklara her yerde oynama imkanı sunuyor. Ev açıldığında, 2 oyun figürü ve 11 mobilyası ile birlikte rahat bir oyun ortamı sunarken, ikiye katlandığında kolayca taşınıp, oyun sonunda fazla yer kaplamadan saklanabilme imkanı vermektedir. Bu üründe toksik olmayan boyalar kullanılmıştır, gerekli Avrupa Birliği ve ABD oyuncak güvenlik standartlarına uygundur.

3 yaş ve üzeri için uygundur.

Classic World Ahşap Çay Keyfi Seti

Anne-baba veya arkadaşlarla oynanan evcilik oyunlarının vazgeçilmezi olacak.
Tepsisi, fincanları, waffle, şekerliği, çay kaşıkları, çay poşetleri ve çaydanlığı ile tam bir 5 çayı klasiği,
Rengine bayılacaksınız,
Toplam 12 Parça
Ahşap - Sağlıklı - Güvenli

3 Yaş ve üzeri için uygundur.
Ürün Boyutları yaklaşık: 25 x 10 x 20 cm'dir.
Tüm dünyada sevilerek oynanan Classic World markalı ahşap oyuncaklar, Avrupa Birliği Standartlarında kaliteli malzemeden üretilmiştir,
CE işareti taşımaktadır,
EN71 Oyuncak Güvenlik testlerinden geçmiştir.

Banwood Vintage Trike | Kırmızı

Minimalist ve zamansız tasarımı ile üç tekerlekli bu bisikletle açık hava maceralarına hazır olun. 2 yaşından itibaren kullanılabilen bisiklet, nesiller boyu dayanacak kalitede üretilmiştir. Yumuşak dolgulu oturağa, meşe ağacından pedallara ve vegan deri ayrıntılara sahip olan bu tatlı bisikletin, çocukların ihtiyacı olabilecek küçük malzemeleri parka getirebilmeleri için şirin bir hasır sepeti de bulunmaktadır.

Ürün Detayları:

 • Yaş: 2-6 yaş
 • Çerçeve: Renkli kaplamalı çelik
 • Koltuk: Meşe ağacı üzerinde içi dolgulu vegan deri
 • Lastikler: Kauçuk
 • Saplar: Vegan deri
 • Pedallar: Meşe ağacı
 • Ürüne dahil olanlar: Hasır sepet, zil
 • Ayarlanabilir gidon yüksekliği: 45-50,5 cm arası
 • Koltuk yüksekliği: 30 cm
 • Ağırlık: 5 kg

Ürün Kurulum Videosu İçin Tıklayınız:

https://www.youtube.com/watch?v=60Zuh173OAA

Türkçe Kılavuz İçin Tıklayınız.

Banwood Vintage Scooter | Beyaz

Zamansız tasarım, kalite ve güvenlik bu üç tekerlekli scooter'da bir arada.

Banwood'un patentli "Easy Ride Direksiyon Sistemi" pratik ve güvenli bir scooter sürüşü sunar. Eşsiz ve son derece gelişmiş açı kontrol sistemi, ön tekerleklerin dönüş aralığını ayarlayarak dönüş ve navigasyonu kolaylaştırırken, direksiyon hakimiyetini de artırır.

Hafif ve sağlam bir yapıya sahip olan scooter, özel detayları mükemmel işlevsellikle birleştirir. 3 tekerlekli scooter, çocuğunuz büyüdükçe kademeli olarak üç farklı seviyeye uyarlanabilen bir T-gidon ile donatılmıştır. Kauçuk kulplar sağlam bir tutuş; scooter'ın kaydırmaz bantlı geniş platformu ise rahatlık ve güvenlik sağlar.

Eğlenceli bir scooter gezintisine çıkmak, çocuğunuzun koordinasyonunu, dengesini ve ince motor becerilerini geliştirir, özgüvenini artırır ve onları durdurulamaz Banwood sürücüleri yapar!

Özellikler:

 • 3 yaş ve üzeri için uygundur
 • 50 kg'a kadar destekler
 • Banwood patentli Easy Ride Direksiyon Sistemi
 • 3 kademeli yüksekliği ayarlanabilir T gidon (70, 75, 80 cm)
 • Siyah kauçuk kaymaz bantlı geniş alüminyum üzeri meşe taban
 • Taban boyutları : 29,7 x 9,6 cm
 • 2 ön ve 1 frenli arka tekerlek
 • Kauçuk kulplar
 • Hasır sepet
 • Ağırlık: 2,8 kg

Ürün Kurulum Videosu İçin Tıklayınız:

https://www.youtube.com/watch?v=cFt9gOqgtGI

Türkçe Kılavuz İçin Tıklayınız.

Floss & Rock 7 Parça Çay Seti - Fantasy

Floss & Rock Fantasy çay setimizde ışıltılı renklendirilmiş bir kutunun üzerinde denizkızı , gökkuşağı desenleri bulunmaktadır. Floss & Rock Çay Seti kutusunun içindeyse bir demlik, iki fincan, iki fincan tabağı ve bir tepsi bulacaksınız. Çay partisindeki misafirlere servis yapmak için harika değil mi? Floss & Rock'ın özenle tasarladığı çay seti küçüklerimizin hayal gücünü geliştirirken aynı zamanda arkadaşlarıyla da oynayabileceği muhteşem bir hediye olacaktır. Enchanted tasarımlı çay setinin güzel kutusunun bir de taşıma kulpu bulunur, böylece istediği her yere götürebilir. Gıda ile temas edilmemelidir.

Özellikler

3 yaş ve üzeri için uygundur.

7 parçalı set

Her şeyi toplayabilen taşıma çantasıyla birlikte gelmektedir.

Yaratıcı grup oyunları için mükemmel!

Çay seti kutusunun boyutları: 17 x 17.5 x 9.5

Skip Hop E&M 4 Aşamalı Aktivite Oyuncağı Yürüteç

40'tan fazla oyun özelliği, şarkılar, sesler, ışıklar ve daha fazlasıyla donatılan dönüştürülebilir aktivite yürütecimiz, oturarak gezinerek, alışveriş sepetiyle ve bebek arabasıyla olmak üzere dört ilgi çekici yol ile küçüklerin öğrenmesine ve büyümesine yardımcı olur. Dengeyi, ince motor becerileri, oyun oynamayı ve daha fazlasını teşvik etmek için harika olan bu oyuncak, gelecek yıllar boyunca tonlarca öğrenme ve eğlence sunduğu için miniğinizin olmazsa olmazsa olmazı olacakÖzellikleri:

 • 6 ay ve 4 yaş için uygundur
 • 4 oynama şekli: Oturarak, Gezerek, Alışveriş Sepeti ve Bebek Arabası ile
 • 40'dan fazla oyun özelliği, şarkı ve ses içerir
 • Şövale olarak kullanmak veya yerde oynamak için çıkarılabilir oyuncak paneli bulunur
 • Oyuncak paneli şunları içerir: Pervaneli uçak, Tıkırtılı arı, Sıcak hava balonu döndürücü, Dönen vites, çıkarılabilir bebek aynalı Çıngıraklı telefon
 • Şekiller ve sayılar içeren ışıklı müzik klavyesi 5 şarkı, 5 ses efekti ve 5 piyano notası çalar
 • Şarkılar: Bee March, Lazy Bones, Row, Row, Row Your Boat, ABC & Bell Hop
 • Denge ve hareketliliği, duyusal gelişimi, ince motor becerileri, el-göz koordinasyonunu ve sebep-sonuç ilişkisinin yanı sıra saymayı, oyun oynamayı teşvik etmeye yardımcı olur
 • Kaymaz arka tekerlekleri ve hız kontrol anahtarı bulunur
 • Şarkı modu, piyano modu ve seslerin yanı sıra ve ayrıca ses kontrolü için değişiklik yapılabilir
 • 3 ayarlanabilir tutmaç yüksekliği: 46,4 cm; 51 cm; 55,6 cmÖlçü: 41,4 cm uzunluğunda, 47 cm genişliğinde ve 45,7 cm yüksekliğindedir
 • 4 aşamada bebeğinize büyürken eşlik eder
 • 40'dan fazla oyun aktivitesi, şarkı, ışık ve daha fazlasını içerir
 • Oturarak,deniz yolculuğu yaparak, alışveriş sepeti ve bebek arabası şeklinde olmak üzere 4 şekilde oynayabilirsiniz
 • 3 adet AA pil ile çalışır
 • Piller kutuya dahil değildir
 • Üretim yeri: ÇİN

Londji Ahşap Oyuncak - My Wooden World - Farm

Çiftlikte kim saklanıyor? Hayal gücünüzle ona hayat verin ve binlerce maceranın kahramanı olsun!

Ahşap çiftlik hayvan oyuncakları miniklerin hayal gücünü harekete geçirecek. Hayvan figürleri klasik geleneksel oyunların bir parçasıdır. Londji'de, küçük figürlerin büyüklerin altına gizlenebildiği ve oyunun olasılıklarını artıran kendi versiyonumuzu yaptık.

Kayın ağacı su bazlı boyalarla renklendirildi ve yerel olarak temin edildi. Karton kutuyu binlerce macera için sahne olarak kullanabiliriz. Ayrıca parçaları saklamak için her yerde oynamayı kolaylaştıracak pamuklu bir çanta da içeriyor.

Yerel olarak üretilen ahşap oyuncaklardan oluşan mini bir dünya. Serbest oyun için çiftlik hayvanlarından oluşan kuralsız bir oyun. Avrupa'da üretilen sürdürülebilir bir oyuncak. Bileşim Avrupa menşeli PEFC kayın ağacı ve su bazlı boyalar

Kutu boyutları 18x17,5x10 cm

Barselona'da üretilmiştir

2 yaş ve üzeri içİn uygundur.

Londji Game Kutu Oyunu - The Whale & The Fish

Dünyanın en güzel balık sürüsünü yaratın!

Bu oyun, kurallar veya talimatlar olmadan, bir çocuğun gelişimini oyunla ve spontan bir şekilde teşvik eder. Yaratıcılıklarını sınırsızca keşfetmelerine yardımcı olmayı umuyoruz.

Bu oyun: -Yaratıcılığı ve hayal gücünü geliştirir. -Hafızayı ve mantığı harekete geçirir. -Gözlem becerilerini, konsantrasyonu ve mekan içinde yön bulmayı geliştirir.

Yaratmak, denemek ve öğrenmek için kuralsız bir oyundur. Mandala sanatınızı yaratın ve onları şekil, renk, sayıya göre gruplandırın veya istediğiniz gibi oynayın!

3 yaş ve üzeri için uygundur.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!