GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

Doğru Güneş Kremini Seçmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Yazın tadını sağlığımızı riske atmadan çıkarabilmek için güneş kremi kullanmak şart. İşte en sağlıklı güneş kremini seçmek için bilmeniz gerekenler...

Esasında yaz-kış demeden güneş kremi kullanmak çocuklarımız ve kendimiz için vazgeçilmez bir alışkanlık olmalı. Ama güneş kremi, güneşin zararlı ışınlarından korunmanın tek yolu değil. Öncelikle güneşin tam tepede olduğu öğle saatlerinde (10.00-16.00 arası) güneşten uzak durmak, dışarıda olsanız bile gölgede zaman geçirmeyi tercih etmek ilk önlem. Şapka, koruyucu kıyafetler ve yüzde yüz UV korumalı güneş gözlükleri güneşin zararlı ışınlarına karşı kullanmanız gereken bariyerler. Sonrasında da kaliteli bir güneş kremi seçmek geliyor. Güneşten korunmaya çalışırken daha büyük sorunlar yaşamamak için güneş kreminizi seçerken bu beş kimyasaldan uzak durun…

OKSİBENZON (OXYBENZONE)

Oksibenzon ciltten emilerek kana karışan ve östrojen hormonunu taklit ederek kansere davetiye çıkaran bir kimyasal. Ne yazık ki piyasadaki güneş kremlerinin yarısından çoğunda kullanılıyor. Oksibenzon, endometriozis yani çikolata kisti, kızlarda erken ergenlik, düşük sperm sayısı, erkek kısırlığı ve hormonal kanserlerle ilişkilendiriliyor. Ayrıca çevreye de zararlı. Son olarak mercan kayalıklarının DNA’sına zarar verdiği gerekçesiyle Mayıs 2018 itibariyle Hawaii’de oksibenzon içeren güneş kremlerinin satışı yasaklandı.

OKTİNOKSAT (OCTINOXATE)

Hawaii’de son düzenlemeyle yasaklanan kimyasallardan biri de oktinoksat. Çevreye verdiği ciddi zarasın yanı sıra oktinoksatin hormonların, özellikle tiroitin aktivitesini taklit ettiği belirlendi.

RETİNİL PALMİTAT (RETINYL PALMITATE)

Retinil palmitat yaşlanma etkilerini geciktiren bir A vitamini türü. Güncel bir çalışma, A vitamininin güneş ışığına maruz kalındığında kanserli hücrelerin, cilt tümörlerinin büyümesini tetiklediğini ortaya çıkardı. Esasında bu bileşen gece kremlerinde güneş kremlerine göre daha yaygın kullanılıyor, ancak bu durumda güneş ışığına çıkılmadığı için zararlı görülmüyor.

HOMOSALAT (HOMOSALATE)

Güneş kremlerinde sıklıkla kullanılan kimyasallardan biri de UV ışınlarını filtreleyen homosalat. Homosalat, maalesef östrojen, androjen ve progesteron hormonlarını bozan bir kimyasal.

METİLİZOTİAZOLİNON (METHYLISOTHIAZOLINONE)

Şampuan, saç kremi gibi kozmetiklerde de kullanılan metilizotiazolinon, alerjen bir kimyasal. Avrupa Komisyonu Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi, yasal bir önlem almasa da kozmetik üreticilerine durulanmayan kozmetiklerde metilizotiazolinon kullanılmamasını öneriyor.

AVOBENZON (AVOBENZONE)

Avobenzon, UVA ve UVB ışınlarını kısa süreliğine bloke eden bir kimyasal. Tek başına zararlı olmasa da etki süresini artırmak için beraberinde kullanılan diğer kimyasalar hormonal dengeyi bozabiliyor.

DOĞRU GÜNEŞ KREMİNİ SEÇMEK İÇİN ÖNERİLER

-Çevre ve insan sağlığı için çalışmalar yapan, kar gütmeyen bağımsız kurul Environmental Working Group (EWG) her sene piyasadaki güneş kremleriyle ilgili bir rapor hazırlıyor. EWG, raporunda kremleri içeriklerinin temizliğine göre puanlıyor. Bu senenin raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

-Güneş kreminizin mineralli olması büyük bir artı. Titanyum dioksit ya da çinko oksit mineralleriyle fiziksel bariyer sağlayan kremler deri tarafından tam olarak emilmediği için deneme sırasında elenebiliyor. Kimyasal bariyerli kremler ise iyi emiliyor ama içerikleri hem çevreye hem de sağlığa zarar veriyor.

-Geniş spektrumlu kremler cildi hem UVA hem UVB ışınlarına karşı koruyor. Geniş spektrumlu olmayan ve 2-14 arasında SPF’ye sahip kremlerden uzak durmak gerekiyor. Bu kremler güneş yanığını engellese de daha ciddi cilt problemleri için koruma sağlamıyor. SPF 50’nin üzerindeki kremler de esasında ekstra koruma sağlamıyor, bu bir nevi pazarlama taktiği.

-EWG sprey ve toz halindeki güneş koruyucuları tavsiye etmiyor. Çünkü sıvıyı püskürtmek için kullanılan gaz ve koruyucu zerrecikleri solunum yoluyla ciğerlere girebiliyor. Çocuklarda kullanımı çok pratik olsa da ilk tercihinizi kremlerden yana kullanın.

-Amerikan Pediatri Akademisi, altı aydan küçük bebeklerde güneş kremi kullanımını önermiyor. Eğer güneşe karşı fiziksel bariyer sağlamanız mümkün değilse SPF 15’ten az olmamak kaydıyla güneş kremini bebeğinizde sadece kıyafetlerin dışında kalan bölgelere, güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulayabilirsiniz. Güneş kremini kullanmadan önce bebeğinizin sırtında, ufak bir bölgede alerjik reaksiyonlar açısından test etmeyi ihmal etmeyin.

Badger Clear Zinc Çocuk Güneş Kremi Stick SPF35 (Kolay Sürülüm)

% 97 Organik İçerik

Kayak, sörf ve doğa sporlarında ideal kullanım

Mineral Çinko Oksit ile güneş ışınlarını yansıtır
Doğal hoş kokusuyla çocukların ve yetişkinlerin severek kullanmaları için mandalina ve vanilya yağları eklenmiştir.
Kolayca sürülür, kulak, burun ve dudaklara uygulanabilir.
100% Sertifikalı Doğal and 98% Sertifikalı Organik.
Suya ve terlemeye 80dk dayanıklıdır
Mineral ve nano olmayan çinko oksitle geniş spektrum UVA/UVB yansıtma
Mandalina ve Vanilya yağları güneş ışınlarında uzun süre formlarını koruyabilmeleri sebebiyle özellikle seçilmişlerdir.
BPA ve ftalat içermeyen, geri dönüşümlü ambalaj
Hayvan dostu (cruelty-free), deniz canlılarını koruyan (reef safe), doğada çözünür.
Bağımsız kuruluş olan ve cilt ürünlerini derecelendiren Çevre Çalışma Grubu (Environmental Working Group) / EWG Skindeep tarafından yeşil 1 - zarasız olarak derecelendirilmiş güneş kremi.

Badger Clear Zinc Çocuk Güneş Kremi SPF40 (Kolay Sürülüm)

Sport güneş kremi en az 80dk. suya dayanıklı olup güneşten koruma sağlar. Sporla uğraşanlar (kayak, sörf vb.) ve uzun süre güneşte kalanlar için uygundur.

%98 organik sertifikalı içerik ve mineral çinko oksit
Kolay sürülür ve cilt tarafından çabuk emilir.
En az 80dk. suya dayanıklıdır.
UVA ve UVB geniş spektrumlu koruma sağlar.
Organik ayçiçeği, jojoba, balmumu ve mandalina ile vanilya yağlarıyla nemlendirir
Tüm cilt tipleri için uygundur. Nemlendirme sağlar.
Doğada çözünür, denizleri ve deniz canlılarını korur.
Yapay koku, boya, paraben, petrol türevleri, GDO ve sentetik içermez!.
Amerika'dan ithal edilmektedir.
Cruelty free (havyvanlar üzerinde test edilmemiştir).
Glutensizdir.

Badger Bebek Güneş Kremi SPF40

Hem denizleri hem de güneşin zararlı ışınlarına karşı kendinizi koruyun. 4 temiz içeriğiyle cildinizi nemlendirirken doğada çözünen içeriklerle deniz canlıların da korunmasına katkıda bulunun.
Sadece 4 sade ve temiz içerik.
Kokukusuzdur (doğal içeriklerin kendi kokuları bulunmaktadır, ilave parfüm eklenmemiştir!)
Organik içerikleri ve mineral çinko oksitle geniş spektrumlu SPF40 güneş koruma faktörü sağlar
80dk. suya ve terlemeye dayanıklıdır
Doğada çözünür, deniz ve deniz canlılarını korur
%98 organik içeriklidir

Trukid Sunny Days Güneş Kremi Spf 30

Trukid Sunny Days Spf 30 güneş kremi korunmanın en gereki olduğu zamanlarda ve water resistant özelliği sayesinde deniz ya da havuzda geçirilen zamanlardan sonra bile etkisini kaybetmeyen yapıya sahiptir. Losyon şeklindeki pratik kullanım yapısı vardır. Dermatologlar ve Pediatristler cit problemi olan kişilerin yaz ayları haricinde de güneşli günlerde güneş kremi kullanmasını önerir. Hemen kızaran omuz, burun, gözaltı, kulak bölgesi, diz ve ayaklara hızlı ve kolay bir şekilde uygulanarak güneşin zararlı ışınlarından korunarak, kızarıklığı önler. 2011 yılında Amerika'nın en doğal içerikli güneş koruyucusu ve 2012 yılında Tricycle Muhteşem Ürün ödülüne sahiptir. Güneş koruyucularının laboratuar testlerini yapan sivil toplum kuruluşu EWG (Environmental Working Group) Amerika Çevresel Çalışma Örgütünün yaptığı testlerde tüm markalar arasında insana ve doğaya en az zararlı ürün seçilmiştir. Tamamen doğal içeriklerle hazırlanmış formülü sayesinde herkesin kullanımına uygundur. Formülünde kanserojen, cildi tahrip eden ve lezyon, tümör oluşumunu hızlandıran kimyasallar bulunmamaktadır. Amerika'da Cilt kanseri riskini artırdığı kanıtlanan A Vitamini bulunmamaktadır. Geniş spectrumlu formülü sayesinde UVA-UVB ışınlarını absorbe eder. Gluten içermediği için çölyak hastaları güvenle kullanabilir.

100 ml

Trubaby WaterPlay Güneş Kremi 58 ml

Ürün Boyutu:
58ml

Etki Alanı:
Cilt bakımı

Özet Bilgi:
Bebekler için suya dayanaklı güneş koruyucu losyon.Tamamen doğal içerikli.Yüz ve vücut için

Trukid Sensitive Egzema Güneş Kremi 100 ml

Ürün Boyutu:
100ml.

Özet Bilgi:
Hassas ciltli bebek ve çocuklar için güneş koruyucu losyon. (Parfümsüz)

Ürün Faydaları:
Hassas ciltli bebek ve çocuklar için güneş koruyucu losyon.
Tamamen doğal parabensiz, fitalat, gluten, 1-4 Dioxane Slsfree.

Trukid Sport Güneş Kremi Spf 30

Trukid Sport Spf 30 güneş kremi korunmanın en gereki olduğu zamanlarda ve water resistant özelliği sayesinde deniz ya da havuzda geçirilen zamanlardan sonra bile etkisini kaybetmeyen yapıya sahiptir. Losyon şeklindeki pratik kullanım yapısı vardır. Dermatologlar ve Pediatristler cit problemi olan kişilerin yaz ayları haricinde de güneşli günlerde güneş kremi kullanmasını önerir. Hemen kızaran omuz, burun, gözaltı, kulak bölgesi, diz ve ayaklara hızlı ve kolay bir şekilde uygulanarak güneşin zararlı ışınlarından korunarak, kızarıklığı önler. 2011 yılında Amerika'nın en doğal içerikli güneş koruyucusu ve 2012 yılında Tricycle Muhteşem Ürün ödülüne sahiptir. Güneş koruyucularının laboratuar testlerini yapan sivil toplum kuruluşu EWG (Environmental Working Group) Amerika Çevresel Çalışma Örgütünün yaptığı testlerde tüm markalar arasında insana ve doğaya en az zararlı ürün seçilmiştir. Tamamen doğal içeriklerle hazırlanmış formülü sayesinde herkesin kullanımına uygundur. Formülünde kanserojen, cildi tahrip eden ve lezyon, tümör oluşumunu hızlandıran kimyasallar bulunmamaktadır. Amerika'da Cilt kanseri riskini artırdığı kanıtlanan A Vitamini bulunmamaktadır. Geniş spectrumlu formülü sayesinde UVA-UVB ışınlarını absorbe eder. Gluten içermediği için çölyak hastaları güvenle kullanabilir.

100 ml

Trukid Everyday Play Güneş Kremi Spf 30

Trukid Everyday Play Spf 30 güneş kremi 0-2 yaş grubu bebeklerin güneşin zararlı ışınlarından korunması için özel olarak geliştirmiştir ve formüle edilmiştir. Dermatologlar ve Pediatristler cit problemi olan kişilerin yaz ayları haricinde de güneşli günlerde güneş kremi kullanmasını önerir. Hemen kızaran omuz, burun, gözaltı, kulak bölgesi, diz ve ayaklara hızlı ve kolay bir şekilde uygulanarak güneşin zararlı ışınlarından korunarak, kızarıklığı önler. 2011 yılında Amerika'nın en doğal içerikli güneş koruyucusu ve 2012 yılında Tricycle Muhteşem Ürün ödülüne sahiptir. Güneş koruyucularının laboratuar testlerini yapan sivil toplum kuruluşu EWG (Environmental Working Group) Amerika Çevresel Çalışma Örgütünün yaptığı testlerde tüm markalar arasında insana ve doğaya en az zararlı ürün seçilmiştir. Tamamen doğal içeriklerle hazırlanmış formülü sayesinde herkesin kullanımına uygundur. Formülünde kanserojen, cildi tahrip eden ve lezyon, tümör oluşumunu hızlandıran kimyasallar bulunmamaktadır. Amerika'da Cilt kanseri riskini artırdığı kanıtlanan A Vitamini bulunmamaktadır. Geniş spectrumlu formülü sayesinde UVA-UVB ışınlarını absorbe eder. Gluten içermediği için çölyak hastaları güvenle kullanabilir.

58 ml

Jack N'Jill Güneş Kremi

Jack N'Jill güneş kremi suda 3 saat koruma sağlar. Açıldıktan sonra 12 ay kullanılabilir.

Kullanım Şekli : Güneşe çıkmadan ortalama 15 dakika önce, ürünü çalkalayıp elinize çok fazla krem almadan yedirerek uygulayın. Başarılı bir koruma için en az 2 saatte bir yenilemek gerekir. Suda 3 saat koruma sağlar. Fakat sudan çıktıktan sonra tekrar uygulanmalıdır.

Badger Güneş Sonrası Nemlendirici Krem

Badger Güneş Sonrası Nemlendirici Krem / After Sun Balm

Organik kakao ve organik shea yağıyla güneş sonrası gerilmiş ve kurumuş cildinizi dengeler, hidrasyon sağlar ve nemlendirir. Blue tansy ve lavanta yağlarılarıyla cildinizi rahatlatmaya yardımcı olurken ylang ylang ve lime limonu hoş kokularıyla sizi mutlu eder.

Badger Clear Zinc Kokusuz Güneş Kremi Stick SPF35 (Kolay Sürülüm)

% 97 Organik İçerik

Kayak, sörf ve doğa sporlarında ideal kullanım

UVA ve UVB ışınlarına karşı mineral çinko oksit ile geniş koruma
Kolay sürülür ve beyazlık bırakmaz
Suya ve terlemeye karşı 80dk. dayanıklıdır
Organik zetinyağı, organik balbumu,organik kakao yağı ve organik shea yağı ile yoğun nemlendirme
Ürün ambalajı BPA ve ftalat içermez
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir (Cruelty Free)
Doğada çözünür ve denizde yer alan ekosistemlere (mercan gibi) zarar vermez
Kokusuzdur (ürüne ekstra koku, esans eklenmemiştir)
Bağımsız kuruluş olan ve cilt ürünlerini derecelendiren Çevre Çalışma Grubu (Environmental Working Group) / EWG Skindeep tarafından yeşil 1 - zarasız olarak derecelendirilmiş güneş kremi.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!