GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

ÇOCUKLARLA ETKİNLİK REHBERİ: EYLÜL 2023

ORMANDA IŞIK FESTİVALİ

Yaş aralığı: Tüm yaşlar

Yer: Turkcell Platinum Park

Tarih: 1-30 Eylül

Saat: 20.00

Tasarımcılar, senaristler ve sanatçılardan oluşan geniş bir ekibin hazırladığı festival, ziyaretçilerini ışık enstalasyonları içinde bugüne kadar hiç görmedikleri bir dünyada ağırlıyor. Ormanın her yerinde ziyaretçileri eğlenceli ve etkileyici sürprizler bekliyor.

KOZMİK BİRLİĞİN KAHRAMANLARI

Yaş aralığı: 2-12

Yer: Duru Tiyatro - Watergarden Performans Merkezi

Tarih: 2 Eylül Cumartesi

Saat: 13.00

Türkiye'de ilk kez uygulanan yeni bir formatla hazırlanan oyunda; LED ışıklı “Güç Bileklikleri“ ile her çocuğa farklı renkler ve görevler atanırken; sis, lazer, led poi, ışık, ses ve efektler ile macera daha da heyecanlı ve gerçekçi bir hale geliyor. Katılımcılar, kendileri için özel tasarlanan uzay gemisiyle uzak galaksilere yolculuk yapıyor.

YBY ÇOCUK ŞENLİĞİ #BackToSchool

Yaş aralığı: 4+

Yer: YBY Woods

Tarih: 9-10 Eylül

Saat: 10.30

Langırt, air hockey, mini futbol, mini voleybol, mini bilardo, mini labirent, dart fotoğraf çektirme alanları gibi pek çok farklı eğlence YBY Çocuk Şenliği #BacktoSchool”da çocukları bekliyor. Sokak oyunları, satranç, tavla, tombala ve çocuk atölyeleri de yine şenlik kapsamında iki gün boyunca çocuklara sınırsız eğlence sunuyor.

BABYCONCERT İLE YAZ PARTİSİ

Yaş aralığı: 0+

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 10 Eylül Pazar

Saat: 11.00

Türkiye’de ilk ve tek olan 0+ konseptiyle, tüm bebek ve çocuklar, aileleriyle canlı klasik müzik dinleme ve bir balerin ile hikaye anlatıcısı eşliğinde müzikal bir yolculuğa çıkma şansı buluyor. Minikler müziğe G.Bizet, W.A.Mozart, J.Strauss, P.I.Tchaikovsky gibi dünyaca ünlü bestecilerle tanışacak ve belki de ilk defa gerçek bir balerini bu kadar yakından izleme imkanı bulacaklar.

MUSEUM OF MOTIVATION - ALICE IN MULTIVERSE

Yaş aralığı: Tüm yaşlar

Yer: Watergarden

Tarih: 10 Eylül Pazar

Saat: 12.00-20.00

Türkiye’nin ilk interaktif serüveni Museum of Motivation, Alice Harikalar Diyarında eserini, gerçeküstü bir sergi deneyimle Alice hayranlarıyla buluşturuyor. Tavşan Ekspresi, Çay Partisi sergi alanı, Tekir Kedi’nin Tüylü Evi ve Kupa Kraliçe’nin Labirenti gibi bölümleriyle ile maceranın devam ettiği yolculukta, gizli odalarda birbirinden eğlenceli fotoğraf alanları da ziyaretçileri bekliyor.

ÇOCUKLAR İÇİN BEATLES

Yaş aralığı: 3+

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 17 Eylül Pazar

Saat: 14.30

Müziğin efsane gruplarından The Beatles’ın şarkıları çocuklarla buluşuyor! alacağı konserde, çocuklar özgürce dans edecek, birlikte şarkı söyleyecekler. En güzel Beatles şarkılarından oluşan konserde, çocuklar özgürce dans edecek, birlikte şarkı söyleyecekler.

AİLECE SANAT / SERGİDEKİ KUKLALAR

Yaş aralığı: 4-6

Yer: İstanbul Modern

Tarih: 17 Eylül Pazar

Saat: 13.00

Atölye, ailelere müzeyi birlikte gezmenin ipuçlarını oyun yöntemiyle sunuyor. Program, etkinlik için özel hazırlanan bir drama oyunuyla başlıyor. Mekân kavramına odaklanan bu drama oyunun ardından aileler, sergi gezisinde ipuçlarını takip ederek figüratif resimleri buluyor. Yapıtları figür-mekân ilişkisiyle yorumluyorlar. Atölyeye döndükten sonra sanat çalışmalarından ilhamla kuklalar ve kuklaları için küçük sahneler hazırlıyorlar. Tasarımlarını birbirleriyle paylaşarak programı tamamlıyorlar.

MÜZEDE DRAMA: OBJENİN MÜZEYE YOLCULUĞU

Yaş aralığı: 4-6

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 30 Eylül Cumartesi

Saat: 10.30

Pera Öğrenme, 16 Eylül-28 Ekim tarihleri arasında, “Rengarenk Sonbahar” programı kapsamında, çocuklara yönelik yüz yüze atölyeler düzenliyor. Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisine özel olarak tasarlanan bu atölyede ise çocuklar sosyal-duygusal öğrenme süreçlerine aktif olarak dahil oluyor. Atölyede bir objenin, müzede sergilenen bir esere dönüşme yolculuğu; doğaçlama çalışmaları ile canlandırılıyor.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!