GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

İçeriği Güvenilir, Eğlenceli ve Eğitici Çizgi Filmler ve Programlar

Çocuğunuzla birlikte çizgi film izlemek, onunla kaliteli zaman geçirmenin ve yeni şeyler öğrenmesine yardımcı olmanın harika bir yolu. Elbette içerikleri önceden izleyip kontrol edebilir ve ekran süresine de bir kısıtlama getirebilirsiniz. Kimi zaman bir telefon çaldığında ya da halletmeniz gereken bir iş olduğunda (ki çocuklarla evde geçirilen zamanda bu durumlar sık sık olur) ekranın karşısından ayrılmanız gerebilir. İşte böyle anlarda, önceden izlememiş olmasanız bile içeriği konusunda kesinlikle güven duyabileceğiniz, farklı platformlara ait çizgi filmleri sizler için sıraladık.

BLUEY

4 yaş ve üzeri

Disney+

Ebeveynler, okul öncesi çocuklar, psikologlar ve terapistler tarafından evrensel olarak en sevilen çocuk programlarından biri olan Bluey, yaratıcı oyunlar oynayan, köpeklerden oluşan bir aile hakkında. Her biri yaklaşık yedi dakika olan bölümleri ile sağlıklı ebeveyn-çocuk ilişkileri bu dizinin sunduğu birçok faydadan biri. Yalnızca çocuklar için yazılmış gibi görünen çoğu çocuk dizisinin aksine, Bluey'nin karakterleri ebeveynlerin bağ kurabileceği bir derinliğe ve gerçekçiliğe sahip.

PINGU

Tüm Yaşlar

Youtube

Oldukça eski tarihli olan bu çizgi dizi ile siz çocukluğunuza ufak bir yolculuk yapabilir, çocuğunuz da bu sevimli penguenin dünyasına mutlulukla adım atabilir. 1980-2006 yıllarında arasında yayınlanan bu stop-motion tekniği ile oluşturulan dizide, Antarktika'daki iglolarda yaşayan bir penguen ailesinin başından geçen maceraları anlatılıyor. Pingu her daim kendini zor ve komik durumların içinde ama her zaman bunlardan bir ders çıkarıyor.

KELİME PARTİSİ

Tüm Yaşlar

Netflix

Baileyi Franny, Kip ve Lulu… Yavru hayvanlardan oluşan bu ekip her bölümde çocuklara farklı bir macera sunuyor. Bir bölümde uzayı keşfe çıkarken, başka bir bölümde dinozorları keşfediyorlar.

LITTLE BABY BUM

Tüm yaşlar

Youtube

Little Baby Bum, erken çocukluk deneyimleri üzerine sevimli karakterler içeren, ritimli, tekrarlayan şarkılarla ve kafiyenin büyüsü aracılığıyla bilişsel gelişimi destekleyen animasyonlu bir müzik gösterisidir. Mia, Twinkle the Star ve Baby Max'in müzikal maceraları ile banyo zamanı, giyinme anları veya saklambaç oyunu gibi gündelik anları, yeni ve klasik tekerlemelerle daha da eğlenceli hale getirir. 3D animasyona uyarlanmış yaklaşık bir saat süren çocuk tekerlemeleri koleksiyonunu, bugüne kadar en popüler 20 YouTube videosundan biridir.

SUSAM SOKAĞI

2 yaş ve üzeri

YouTube

Elmo, Kurabiye Canavarı, Kurbağa Kermit, Bayan Domuzcuk gibi çok sevilen karakterleri ile Susam Sokağı 1969 yılından bu yana çocukların hayatında. Komedi skeçlerini, animasyonlar ve kuklalarla birleştiren bu eğitici çocuk televizyon dizisi; içeriğini şekillendirmek için eğitim hedeflerini ve müfredatı kullanan ve eğitimsel etkileri resmi olarak incelenen ilk çocuk TV programıdır.

2018 yılında 86 milyon Amerikalının Susam Sokağı’nı çocukken izlediği tahmin ediliyordu. Çocukların erken yaşta okuryazarlık ve matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan bu eğlenceli program, 2022 yılına kadar 222 Emmy Ödülü ve 11 Grammy ödülünün de sahibi oldu. Susam Sokağı dünyanın en uzun soluklu dizilerinden biri olmaya devam ediyor.

SNOOPY IN SPACE

Tüm Yaşlar

Apple TV+

Çizgi film dünyasının en sevilen karakterlerinden Snoopy, bu defa yıldızlararası bir keşif macerasına atılıyor. Elbette Charlie Brown, Woodstock ve Peanuts çetesi de bu NASA’ya katılan Snoopy’e bu macerada eşlik ediyor.

NUMBERBLOCKS

3 yaş ve üzeri

Youtube

Okul öncesi çocuklara yönelik bir İngiliz animasyon dizisi olan Numberlocks’ta, sayıları temsil eden bloklardan oluşan karakterler, Numberland adlı kurgusal bir gezegende yaşıyorlar ve matematiksel kavramlarla ilgili maceralara atılıyorlar. Bu eğlenceli dizi, küçük çocukların matematik becerilerini, özellikle de saymayı ve basit matematik işlemleri yapmayı öğrenmelerine yardımcı oluyor. (2017 yılında “eğitim" kategorisinde BAFTA ödülüne aday gösterildiğini belirtmekte de fayda var.)

AFACAN ÇÖP KAMYONU

2 yaş ve üzeri

Netflix

Altı yaşındaki Hank ve en iyi arkadaşı olan devasa çöp kamyonu, hayvan dostlarıyla çıktıkları fantastik maceralar sayesinde etraflarındaki dünyayı keşfeder. Kısacık bölümleri, yavaş temposu, arkadaşlık teması ile günlük yaşamın güzelliklerine değinen bu sıcacık çizgi film, küçük yaşta olan çocuklar için ideal.

KARŞINIZDA STORYBOTS

2 yaş ve üzeri

Netflix

Araştırmacı beş minik yaratık, küçük çocukların büyük sorularına yanıt arıyor. Mesela, gece nasıl olur? Ya da neden dişlerimizi fırçalamamız gerekiyor? Kulaklarımız nasıl duyuyor? İnsanlar neden farklı görünüyor? Çocukların ebeveynlerine sordukları pek çok sorunun cevabını, Storybots karakterleri eğlenceli bir şekilde konuk sanatçılarla beraber arıyor.

LITTLE EINSTEINS

4 yaş ve üzeri

Disney+

Little Einsteins, Baby Einstein video serisine dayanan bir Amerikan animasyonlu çocuk televizyon dizisi. Arkadaşları Rocket ile dünyayı dolaşan ve görevlere çıkan Leo, June, Quincy ve Annie adlı dört küçük çocuktan oluşan bir grubun maceralarını konu alan çizgi dizinin her bölümünde, ekip bir sorunu çözmek için birlikte hareket ediyor. Paris'ten Van Gogh'un Yıldızlı Gecesi'ne kadar farklı yerlerde maceralara atılıyorlar. Çocukların beyin gelişimini desteklemeye yardımcı olmak için sanatsal içeriğe ve klasik müziğe ağırlık veriliyor.

KAPLAN DANIEL’IN DÜNYASI

2 yaş ve üzeri

Netflix

Küçük kaplan Daniel’ın maceraları üzerine odaklanan çizgi dizi, çocukların karşılaştığı gündelik zorluklara (ayrılık kaygısı, yeni deneyimler gibi) yardımcı olacak pek çok pratik bilgi sunuyor. Çocuklar Kaplan Daniel ile beraber dişlerini fırçalamayı ya da tuvalete gitmeyi öğreniyorlar. Küçük çocuklar için pratik yaşam becerilerini modelleyen çizgi dizinin Emmy ödülü de bulunuyor.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!