GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

0-6 Ay İhtiyaçlarının tam listesi

Bebek doğmadan bebek odası, bakım ihtiyaçları, kıyafetler derken ebeveynlerin son haftalarını alışveriş yaparak geçiriyor olması çok olağan. Bu süre boyunca gerek etrafımızdaki tecrübeli anne babalardan, gerek internette güvendiğimiz kaynaklardan birçok ürün tavsiyesi alıyor ve seçenekler arasında boğuluyoruz.

Bebek odası, bakım ihtiyaçları, kıyafetler, oyuncaklar derken bebek doğmadan yapılacak alışverişin listesi oldukça kabarık olabiliyor. Hangi ürünleri almasanız da olur, hangileri olmadan yapamazsınız, hangileri daha gerekli... İşte tüm bu soruların cevabını bulabileceğiniz, bebeğinizin doğumundan ek gıdaya geçiş dönemine kadar ihtiyaç duyulacak tüm malzemelerin detaylı bir listesini sizler için hazırladık.

TEKNOLOJİK ALETLER

Kamera

Gece görüşü güçlü, kapsama alanı geniş olan bir bebek kamerası, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ürün. Biz bebeğinizi ilk aylar (veya her zaman) yanınızda yatırmayı planlıyor olsanız bile, hem gündüz uykuları, hem de gece uykularında onun yanından ayrılmanız gereken zamanları göz önünde bulundurarak bir kamera edinmenizi tavsiye ederiz. Yine de kendi tecrübeniz ve ihtiyacınıza göre bebeğiniz doğduktan sonra da temin edebileceğiniz bir ihtiyaç.

Beyaz Gürültü Makinesi

Anne rahmindeki seslere benzer sesler çıkararak bebeklere huzurlu ortam sağlayan beyaz gürültü makineleri, gündüz ve gece uykularının vazgeçilmezi. Akıllı cihazlarda bu işe yarayan uygulamalar olsa da hiçbiri, her an çantanızda taşıyabileceğiniz beyaz gürültü makinesi kadar kullanışlı değil. O nedenle makine seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Sterilizatör

Sterilizasyon konusunda eski yöntemler hala kullanılsa da malum yöntemlerin yeteri kadar steril ve pratik olup olmadıkları tartışmalı. Biberonları, emzikleri, süt sağma makinesinin aparatlarını sterilize etmek için bir sterilizatör edinmek ilk aylar için en ideal tercih.

Biberon Isıtıcı

Sağdığınız ve buzlukta depoladığınız anne sütlerini ya da formülü pratik bir şekilde hazır hale getirmek için biberon ısıtıcı edinebilirsiniz. Özellikle gece beslemelerinde epey hız ve zaman kazandırıyor. İşinizi kolaylaştıracak bir ürün olduğu kesin, ancak olmadığı durumlarda da alternatif çözümler ile ilerlemek oldukça kolay.

Soğuk Buhar Makinesi

Odanın havasının kuru olması bebeklerin burnunun tıkanmasına neden oluyor, bu da uyku kalitesini düşürüyor. AAP (American Association of Pediatrics) bebek odalarında soğuk buhar veren oda nemlendiricilerinin kullanılmasını ve nemlendiricinin sıklıkla temizlenmesini öneriyor. Hastalık döneminde burnu tıkalı bebeğinizin odasında özellikle akşam uykularında nemlendirici çalıştırmanız hayat kurtaracaktır.

Ateş Ölçer

Alışverişi sonraya bırakılmaması gereken, her bebekli evde olması gereken bir alet, ateş ölçer. Kulaktan ölçme yapan dijital ateş ölçerlere veya temassız ateş ölçerlere öncelik verebilirsiniz, çünkü bu modeller uyku sırasında ateş ölçmeyi kolaylaştırıyor.

OYUN

Ev Tipi Ana Kucağı

Siz kahvaltı yaparken, kahve içerken ya da yemek hazırlarken bebeğinizin vakit geçireceği ana kucağı yeni doğan listemizin demirbaşlarından. Son derece sade modellerin yanı sıra müzikli, sallanabilen, çeşitli oyuncaklarla zenginleştirilen modeller de mevcut. Kullanım süresi kısa olsa da yeni ebeveynlerin hayatını es geçilemeyecek ölçüde kolaylaştırdığından biz kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Oyun Matı / Aktivite Merkezi

Bebeğiniz büyüdükçe kucağınız dışında vakit geçireceği alanlara duyulan ihtiyaç da artıyor. Oyun matları ya da çeşitli oyuncaklarla zenginleşen aktivite merkezleri tam olarak bu noktada imdada yetişiyor. Kolay temizlenen, yumuşak oyun matları bebeklerin keyifle vakit geçireceği önemli bir alan oluşturuyor.

Banyo Oyuncakları

Bebekler özellikler desteksiz oturmaya başladıkları 6 ay civarı banyo oyuncaklarına ilgi duysalar da 3 ayı doldurduktan sonra banyo rutininize birkaç sevimli oyuncağı dahil edebilirsiniz.

Yumuşak Oyuncaklar

Bebeklerin hem farklı dokular keşfedebilecekleri hem de oral dönem boyunca rahatlıkla ağızlarına sokabilecekleri yumuşak oyuncaklar, ilk ayların favori oyuncakları.

Diş Kaşıyıcı

Bebeğinizin gün içinde eline verebileceğiniz bir diş kaşıyıcı ilk aylardan itibaren ihtiyaç duyacağınız ürünlerden biri. Önlüğünden eldivenine, muzundan zürafasına çeşit çeşit diş kaşıyıcı mevcut. Bebeğiniz birine hiç ilgi göstermezken diğerine büyük aşkla bağlanabilir. İlk gün itibariyle kullanmayacağınız için daha ileriki bir zamana bırakabileceğiniz bir alışveriş.

KİTAP & AKTİVİTE

Yumuşak Kitaplar

Farklı dokuların yer aldığı kumaş kitaplar bebeğinizin kütüphanesinin ilk üyeleri olmaya aday.

Siyah Beyaz Kartlar

Bebekler, doğumdan sonra üç ay kadar retinaları henüz yeteri kadar gelişmediği için renkleri algılayamıyor, ancak siyah beyazın kontrastını ayırt edebiliyor. Siyah beyaz kartların bebeklerin bilişsel gelişimini desteklediği düşünülüyor. Bebeğinizin uyanık kaldığı süreler artmaya başlayınca, bu vakitleri keyifli değerlendirebilmek için ona siyah beyaz kartlar gösterebilirsiniz.

Kitaplar

Bebeğinizi kitaplarla tanıştırmak için erken olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kalın sayfalı, bol resimli kitaplarla minik bir kitap kurdu için ilk yatırımları yapmış olursunuz. 'Kitap okumak' bu aylar için hikaye dinlemek anlamına gelmiyor elbette, bebekler için resimlere bakmak ve sizin kitaptakileri anlatırken sesinizi dinlemek yeterince keyifli.

TEKSTİL & GİYİM

Büyük Boy Müslin

Battaniye, çarşaf, kundak, havlu, emzirme örtüsü, puset örtüsü… Her görevi gören büyük boy müslinler her bebekli eve lazım.

Küçük Kare Müslinler

Bebekli evlerin bir diğer joker ürünü… İlk aylarda günde beş tanesini rahatlıkla kirletebileceğiniz için bol sayıda almakta fayda var.

Omuz Bezi

Gaz çıkarırken omzunuza koyabileceğiniz bezler hem bebeğin hijyeni, hem de sizin kıyafetlerinizin temiz kalması açısından ideal. Bu iş için büyük boy müslin de tercih edebilirsiniz.

Uyku Tulumu

Bebeklerin beşiğinde güvenlik açısından battaniye, yorgan cinsinden hiçbir şey olmaması gerektiğinden mevsime uygun bir uyku tulumu listede yerini alması gereken ürünlerden!

Çorap

Yeni doğan bebekler için ayak bileklerini sıkmayan, lastiksiz ve %100 pamuklu çoraplar tercih etmek gerekiyor.

Body

Mevsime göre kolsuz, kısa kollu ya da uzun kollu, alttan çıtçıtlı ya da kimono tipi body’ler bebeklerin gardırobunun demirbaşı. Sayı konusunda tedarikli olmak şart, çünkü gün içinde beklenmedik kazalar nedeniyle sık sık değiştirmek gerekiyor.

Tulumlar

Önden çıtçıtlı ya da fermuarlı tulumlar yeni doğan bebeklerin üniforması niteliğinde. Yine ilk aylar için fazlaca alınması gereken ürünlerden.

Hırka

Mevsim ne olursa olsun soğuk havalara ve serin ortamlara karşı bebeğinizin birkaç hırkası olmalı. Çıtçıtlı modeller kullanım rahatlığıyla bir adım önde.

Şapka

Mevsime göre yazlık ya da kışlık şapkaları hem evde hem dışarıda kullanabilirsiniz.

Kapüşonlu havlu

Banyo sonrası en pratik çözüm, kapüşonlu bebek havluları.

Önlük

Bebeğinizin bol salyalı ilk aylarında kıyafetlerini bir nebze de olsa temiz tutmak için önlük oldukça işlevsel bir çözüm. Bebekler günde bolca kirlettikleri için önlük alışverişinde bonkör davranabilirsiniz.

Battaniye

Mevsime uygun kalınlıkta bir battaniye edinmekte fayda var. Açık hava yürüyüşlerinizde, bebeğiniz dışarıda pusette uyuduğunda veya bebeği giydirip soymanın zor olduğu ilk haftalar boyunca sıkça kullanacaksınız.

TEMİZLİK

Biberon Kurutucu

Biberon ve emzikleri yıkadıktan sonra asarak kurutabileceğiniz bu aparat sayesinde biberonların içi kolayca kuruyor

Biberon Fırça Seti

Biberonların içini derinlemesine temizlemek için biberon fırçası edinmek şart.

Organik Deterjanlar

Bebekli hayata geçişle birlikte bulaşık ve çamaşır deterjanı, ev temizliği için yüzey temizleyici, elma sirkesi, kişisel hijyen için sıvı sabun gibi malzemelerde zararlı kimyasalların olmadığı, doğal içerikli seçenekler öne çıkıyor.

Oda Çöp Kutusu

Bebek odasında elinizin altında her an bir çöp kutusu bulunmasında fayda var. Bebek bezi için özel tasarlanan çöp kutuları bazı anneler için çok akıllıca bir alışveriş olurken bazıları gereksiz buluyor. Yani tamamen sizin kullanım alışkanlıklarınıza bağlı.

Minik Çöp Torbaları

Bezlerle koku sorunu olmadan başa çıkmanın en ideal yolu onları küçük çöp torbalarına atarak imha etmek. Bu iş için rahatlıkla buzdolabı poşeti de kullanabilirsiniz. Bebek çantanızda da bu torbalardan bulundurmayı ihmal etmeyin.

BAKIM

Saç Fırçası-Tarağı

Yumuşak kıllı fırçalardan ve yuvarlak uçlu taraklardan oluşan fırça-tarak setleri, özellikle konakla mücadele için gerekli.

Tırnak Seti

Güvenli kullanım için özel tırnak makası ve tırnak törpüsü sunan setler de henüz bebek doğmadan alınması gerekenlerden.

Vücut Kremi

Bebeğiniz için seçeceğiniz vücut kremi, hassas bebek cildine uygun, dermatolojik testlerden geçmiş olmalı. En ideali eczanelerde satılan dermokozmetik ürünlerden tercih etmekte.

Vücut Yağı

Gazla mücadelede ve uyku rutininde önemli bir yeri olan bebek masajına eşlik edecek yağları da bebeklere özel üretilen yağlar arasından seçmek gerekiyor.

Pişik Kremi

Pişik oluşumunu önleyen ve var olan pişiklerin kolay iyileşmesini sağlayan pişik kremlerinden ikişer tane almanızı, birini evde bırakıp birini de her an çantanızda taşımanızı tavsiye ediyoruz.

Bez

Bebek bezi konusunda her zaman stoklu olmakta fayda var. Ama doğru bezi bulmak için biraz deneme-yanılma gerekeceğinden ilk etapta sadece yeteri kadar bebek bez alabilirsiniz.

Alt Değiştirme Örtüsü

Kullan-at alt değiştirme örtülerini veya kolayca silinebilir ve yıkanabilir kumaştan, yumuşak alt değiştirme örtülerini değerlendirebilirsiniz.

Burun Aspiratörü

Burun tıkanıklığı yeni doğanların uykusunu kaçıran en önemli problemlerden biri. Burun aspiratörü minik burun deliklerini açmak için oldukça işe yarayan ama sık kullanılması tavsiye edilmeyen ürünlerden. Mutlaka bir tane edinmeyi ve olası bir ihtiyaç durumunda kullanmak üzere doktorunuzla konuşmayı ihmal etmeyin.

Serum Fizyolojik

Serum fizyolojik, burun aspiratörüyle birlikte tıkanan burunları açmak için ideal.

Kare Pamuk

Bebeklerin hassas popolarını temizlemenin en sağlıklı yolu, ılık suyla ıslatılmış kare pamuklar. Bu pamukları kuru halde üst üste dizerek üzerlerine kaynar su döküp, fazla suyu sıktıktan sonra kapalı bir cam kutuya koyabilir, bittikçe yenisini hazırlayabilirsiniz.

Islak Mendil

Kare pamuk ve ılık suyla uğraşamayacağınız anlarda, özellikle ev dışındayken içeriğinin büyük çoğunluğu su olan ve parfüm, paraben gibi kimyasallar içermeyen ıslak mendiller hayat kurtarıcı.

El Dezenfektanı

Alt değiştirme sonrası elinizi yıkayamayacağınız bir ortamdaysanız el dezenfektanı kullanabilirsiniz. Ayrıca yeni doğan ziyaretine gelen misafirlerden de kullanmalarını isteyebilirsiniz.

BESLENME

Biberon

Aslında biberon alışverişi tamamen sizin tercihinize kalmış. Eğer ilk aylar biberon kullanmak planlarınızda yoksa, bu alışverişi yine sonraya bırakabilirsiniz. Bebekli hayatın her zaman yapılan planlara paralel ilerlemediğini düşünerek evde biberonu hazır bulundurmak isterseniz, BPA gibi zararlı kimyasalları içermemesine ve biberon başlığının anne memesine benzer olmasına dikkat edin. (Eğer bebeğiniz 'sadece' biberon ile beslenecekse 8-10 biberon almanızı tavsiye ederiz.)

Kaşık veya Kadeh

Doktorlar anne memesinden uzaklaşma riskini ortadan kaldırmak adına yeni doğan bebeklerde biberon yerine kadeh veya kaşıkla beslemeyi öneriyorlar. Burada da tercih tamamen size kalmış.

EMZİRME

Süt Pompası

Piyasada türlü seçenek olsa da en pratiği çift başlıklı ve elektrikli süt sağma pompaları. Çok seyahat eden anneler için USB girişli modelleri bile mevcut. Süt üretiminin yoğun olduğu ilk haftalar için hastane tipi bir pompa kiralamayı da düşünebilirsiniz.

Süt Saklama Poşetleri

Süt stoğunuzu sağlama almak için tercihinizi çift kilit sistemli, önceden sterilize edilmiş, BPA içermeyen süt saklama poşetlerinden yana kullanın.

Süt Sağma Büstiyeri

Süt sağarken “eller serbest” modda takılmak yeni annelere kıymetli bir zaman kazandırıyor. Bu zamanda yapabilecekleriniz Süt Sağarken Sıkılanlara Öneriler başlıklı yazımızda gizli.

Emzirme Önlüğü

Dışarıda konforlu bir şekilde emzirmek için kolayca takıp çıkarabileceğiniz bir emzirme önlüğü edinebilirsiniz.

ANNE BAKIM

Göğüs Ucu Kremi

Bebeğiniz doğduktan sonraki ilk günlerde karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri göğüs ucu yaraları. Bunu önlemek için hamileliğin son haftalarından itibaren göğüz ucu kremi kullanımı öneriliyor. Ciddi yaralar olmadıkça doğal içerikli kremler yeterli oluyor.

Göğüs Pedi

Göğüs pedi hem tahriş olan göğüs uçlarını koruyor hem de emici özelliğiyle süt sızması durumunda kıyafetlerin ıslanmasını önlüyor.

Göğüs Kalkanı

Özellikle göğüs ucu yaralarının iyileşmesini hızlandıran göğüs ucu kalkanlarını, göğüs ucu kremiyle birlikte kullanabilirsiniz. Son dönemlerde Silverette gibi gümüş göğüs ucu kapakları da oldukça popüler.

Ped

Süresi kişiden kişiye değişse de doğum sonrası kanamalar, hazırlıksız yakalanmamanız gereken bir gerçek. Kanamanın yoğun olduğu ilk günlerde hasta külotları da oldukça pratik. Sonraki zamanlar içinse sağlam bir ped stoğunuzun olması şart.

ANNE TEKSTİL

Emzirme Sütyeni

Bebeklerin çok sık emdiği yeni doğan döneminde bu işi pratik hale getirmek adına hem kıyafetleri hem de sütyeni emzirmeye uygun seçmek hayat kurtarıyor. Hem şık hem işlevsel emzirme sütyenleri bulmak eskisine göre çok daha kolay.

Dikişsiz İç Çamaşırı

Doğum sonrası göbeği saran ve dikişsiz olması sayesinde dikişli bölgelerin rahat etmesini sağlayan külotlar, azımsanamayacak bir konfor sunuyor.

Lohusa Geceliği

Hem hastanede hem de doğum sonrası günlerde ev içinde giyilebilecek rahat lohusa geceliklerinden en az iki tane edinmek gerek.

Lohusa Pijaması

Doğumunuz yazın en sıcak zamanlarına geliyorsa buna ihtiyaç duymayabilirsiniz, ama diğer mevsimler için lohusa pijaması da listeye eklenmeli.

Sabahlık

Hastanede doğumun hemen ardından ihtiyaç duyacağınız sabahlık, ilerleyen günlerde gece emzirmelerinde ve sabahın ilk saatlerinde uyandırıldığınızda epey işinize yarıyor.

BANYO

Ayaklı Küvet

Bebeğinize iki büklüm olmadan banyo yaptırabilmenin sırrı, ayaklı bebek küvetleri.

Banyo Filesi-Süngeri

Bebekler desteksiz oturana kadar küvete takılan banyo filesi ya da banyo süngeri olmadan banyo yaptırmak bir hayli zor olabilir.

Kova-Maşrapa

Akan suda bebek yıkamak her zaman çok mantıklı değil. Dolayısıyla evinizde bir büyük boy kova ve maşrapa bulundurmanızda fayda var.

Organik Deniz Süngeri

Bebeğinizin hassas cildi için en doğal ve yumuşak seçenek, organik deniz süngeri.

Şampuan

Bebeklere özel üretilen çok sayıda şampuan olsa da içeriğinin temizliğinden ve doğallığından emin olmak için etiketleri dikkatle incelemenizi öneririz. Özellikle ilk aylar için kolay durulanan köpük kıvamında ürünler tercih edebilirsiniz.

Su Termometresi

Bazı ebeveynler bu ürünü oldukça gereksiz buluyor olsa da siz banyo suyu sıcaklığını ayarlama konusunda dirseğinize güvenemeyebilirsiniz. “Su sıcak mı, soğuk mu?” paradoksundan kurtulmak için çare, pratik kullanımlı su termometresi.

ÇANTA&AKSESUAR

Bebek Bakım Çantası

Bol gözlü, olabildiğince işlevsel ve pusete rahatlıkla asılabilen bir modele yönelmenizde fayda var.

Alt Değiştirme Pedi

Dışarıda, özellikle ev dışı ortamlarda alt değiştirme pedine bir hayli ihtiyaç duyabilirsiniz. Bazı bakım çantalarının içeriğinde alt değiştirme pedi de yer alıyor.

Çanta İçi Organizer

İrili ufaklı, sayısız nesneyi bir arada tutmanın ve gerektiğinde kolaylıkla bulmanın tek yolu, çantanızı çok iyi organize etmek. Bunun için de çok işlevsel tasarımlar mevcut. Eşyalarınızı işlevlerine göre organize ederseniz çok rahat edersiniz. Mesele çanta içi organizerler sayesinde alt değiştirme işlemi için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi bir arada tutmak büyük kolaylık.

Islak Torbası

Kirli ve ıslak kıyafetler sık karşılaşacağınız gerçekler. Onları diğer eşyalara bulaşmadan çantanızda taşıyabilmek için ıslak torbası edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Termal Biberon Saklama Çantası

Isıtılmış anne sütü, evde hazırladığınız formül bu çantalar sayesinde uzun saatler boyunca kullanılabilir halde oluyor.

Termos

Hızlıca mama hazırlamak için ihtiyaç duyacağınız sıcak suyu her an yanınızda taşımak için ideal.

ARABA İÇİN GEREKLİ OLAN MALZEMELER

Oto Koltuğu

Hastaneden eve dönerken mutlaka arabanızda yeni doğanlara uygun bir oto koltuğu bulunmalı.

Güneşlik

Oto koltuğu yerleştirdiğiniz tarafta yan camı güneşlikle örterek bebeğinizin konforunu artırabilirsiniz.

Araba Koltuğu Düzenleyici

Ön koltukların arkasına asılabilen düzenleyiciler, arabanın içinde gereksiz dağınıklıkları önlüyor. Bu pratik düzenleyiciler sayesinde el altında olması gereken her şey bir arada, gözünüzün önünde oluyor.

Arka Koltuk Aynası

Bebeğinizle baş başa seyahat etmeniz gerektiğinde sizin onu kolaçan edebileceğiniz, onun da sizi rahatlıkla görebileceği aynalar yolculuğu daha kolay hale getiriyor.

Araba Oyuncakları

Bebekler oto koltukta oturmaktan kısa sürede sıkılıyor ve onları oturdukları yerde oyalamak da bir hayli zor oluyor. Özellikle uzun yolculuklarda rengarenk, çeşit çeşit oyuncaklar hayat kurtarıcı olacağından arabanıza birkaç oyuncak koymayı ihmal etmeyin.

ODA

Oda Termometresi

Oda sıcaklığının ideal seviyede olup olmadığı konusunda sorularla boğuşmaktansa bir oda termometresi edinebilirsiniz. Odadaki nemi, dışarıdaki hava sıcaklığını ve saati gösteren dijital termometreler en ideal seçim.

Emzirme Koltuğu

Özel tasarım emzirme koltuklarının yanı sıra bir berjeri emzirme seanslarınızın üssü haline de getirebilirsiniz. Sallanan veya sallanmayan bir koltuk seçmek sizin tercihinize kalmış.

Sehpa

Emzirme koltuğunun yanı başında suyunuzu, telefonunuzu, kitabınızı ve türlü kişisel eşyanızı koyabileceğiniz bir sehpa olmazsa olmaz.

Dolap

Çocuk odasının genişliğine göre uzun yıllar kullanabileceğiniz bir gardırop ve bol çekmeceli bir şifonyer işinizi rahatlıkla görür. Şifonyerin üzerini bir süre alt değiştirme ünitesi olarak da kullanabilirsiniz.

Beşik

Bebeğinizin yanı başınızda olmasını istiyorsanız anne yanı beşikler oldukça pratik. Uzun süreli bir kullanım için bebeğinizle birlikte büyüyen Stokke Sleepi ve benzeri modeller arasında tercih yapabilirsiniz. Katlanan ve tekerlekli modelleri, gün içinde bulunduğunuz odaya taşıyabilirsiniz.

Yatak

Bebek yatağı hassas bir konu. Seçim aşamasında kararsız kalırsanız Sağlıklı Uyku İçin Yatak Rehberi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kitaplık

Kitapların ilk günden itibaren bir yere ihtiyacı var. Bebeğiniz büyüdüğünde istediği an kitaplarına ulaşabilsin isterseniz Montessori tarzı kitap raflarını tercih edebilirsiniz.

Raf

Özellikle çocuk odanız çok geniş değilse yerden tasarruf etmek için rafları mutlaka değerlendirin.

Reflü Yastığı

Yeni doğanların sıklıkla karşılaştığı problemlerden biri de reflü. Reflü yastığı ilk aylarda bu sorunun uyku kalitesini engelleme riskini azaltan bir ürün. Karın kısmında ısıtılabilen kiraz çekirdeği yastığı bulunan ürünler gaz sancılarını hafifletmek için de bire bir. Yine sonraya bırakabileceğiniz ve ihtiyaç durumunda temin edebileceğiniz bir ürün.

Çarşaf

Organik pamuklu ve lastikli çarşaflar, bebeğin sağlığı açısından en ideal seçenekler.

Karartma Perdesi

Uykuya dalmayı kolaylaştırmanın ve uyku kalitesini artırmanın yollarından biri bebeğinizin odasını olabildiğince karanlık tutmak.

Alt Değiştirme Masası

Alt değiştirme için her şeyin kolaylıkla ulaşılabilir olduğu ve güvenli bir alana ihtiyacınız var. Yer darlığından şikayetçiyseniz alt değiştirme masasına alternatif olarak evin farklı yerlerinde kullanabileceğiniz alt değiştirme minderlerini de değerlendirebilirsiniz.

Sepetler

Hem dekoratif hem de depolama çözümü olarak son derece pratik. Bebek bezleri, alt değiştirme için gerekli diğer her şey, oyuncaklar... Her şeyi sepetler içinde organize etmeniz mümkün.

Gece Lambası

Gece besleme ve alt değiştirme seanslarında hayatınızı kolaylaştıracak bir gece lambasını mutlaka odaya koyun.

Dönence

Dönence bir gereklilik olmasa da uykudan uyanan bebekleri bir süre kendi başlarına takılmaya teşvik ettiği gerçek. Çok ışıklı modellerin sağlıksız olduğu konusunda tartışmalar var, bizce ne kadar sade o kadar iyi…

BEBEK ARABASI VE AKSESUARLARI

Bebek Arabası

İşte, en önemli ve en çok kafa karıştıran seçimlerden. Travel sistem bebek arabaları mı, yoksa ilk günden itibaren tam olarak yatabilen baston pusetler mi? Esasında bu sorunun cevabı sizin ihtiyaçlarınızda gizli. Oto koltuğu olarak kullanılan ana kucağının dahil olduğu konforlu travel sistem bebek arabaları zamanla bebeğinizin ihtiyaçlarına göre dönüşüyor, ancak çoğu ağır oluyor ve çok yer kaplıyor. Baston pusetler ise daha pratik ve hafif olmalarıyla birlikte ana kucağı gibi ekstralar içermiyor.

Bebek Arabası Düzenleyici

Telefonunuzdan suyunuza, bebeğinizin emziğinden oyuncaklarına dışarıdayken elinizin altında olmasını isteyeceğiniz her şeye bu düzenleyiciler sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İlk günler itibariyle puset kullanmayı planlıyorsanız, doğum öncesi alışverişinizde bu düzenleyicilerden de alıp pusetinize takıp hazır bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Bebek Arabası Sinekliği

Özellikle yaz günlerinde, dışarıda uyuyan bebeklerin konforu için kullanışlı bir ürün.

Bebek Arabası Yağmurluğu

Çoğu modelin kendi yağmurluğu var, ancak yoksa mutlaka bebek arabanızın modeline uyumlu bir yağmurluk edinmelisiniz.

Bebek Arabası Tulumu

Kış aylarında dışarıda yapılan her türlü aktivitede bebek arabasına takılabilen dolgulu tulumlar imdada yetişiyor. Bebeğiniz büyüdükçe boyu ayarlanabilen modelleri, bebek arabasını kullandığınız süre boyunca kullanabilirsiniz.

BABYWEARING

Esnek Sling

Doğumdan itibaren kullanılan esnek sling modelleri, hem evde hem de dışarıda işe yarıyor. Bebeğin kendisini anne karnında hissetmesini, daha huzurlu olmasını, kolaylıkla uykuya dalmasını, ve annenin ellerini serbest bırakması gibi artıları var.

Kanguru

Kangurunun ne kadar pratik olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Hangi modeli seçeceğiniz konusunda kararsızsanız Babywearing Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey başlıklı yazımızı mutlaka okuyun.

AKSESUAR

Emzik

Uyku saatlerini kolaylaştırmak için bebeğinize emzik vermeyi düşünüyor olabilirsiniz. Ancak emziği alıp almamak onun bileceği iş… Siz yine de bir-iki farklı emzik modelini hazır bulundurup ihtiyaç duyduğunuzda bebeğinizle tanıştırabilirsiniz.

Emzik Kutusu

Evde ve dışarıda, emziği hijyenik bir şekilde muhafaza etmenin en ideal yolu.

Emzik Klipsi

Sürekli yeri boylayan ve yeni anne hassasiyetiyle her seferinde sterilize edilen emziklere son!

UYKU

Bebek Yatağı

Beşikte kullandığınız yatak dışında, ilk aylarda evin farklı yerlerine taşınabilen, gerekirse beşik içinde de kullanılabilen bebek yatakları uyku kalitesi açısından adeta doping niteliğinde. Daha spesifik olmak gerekirse Cocoonababy, gerçek bir mucize.

Kundak

Kundak, bebekleri ilk aylarda uykudan uyandıran ani sıçramaları yani moro refleksini devre dışı bırakmak için geleneksel ve mucizevi bir çözüm. İsterseniz büyük boy müslinler de kundak işlevi görüyor, daha pratik bir ürün arayışındaysanız Halo, Groswaddle, Summer Infant, Aden + Anais gibi markaların hazır kundakları da deneyebilirsiniz.

Uyku Arkadaşı

İlk günlerden bebeğinizin bağlanabileceği ve zamanla geçiş nesnesine dönüşebilecek bir uyku arkadaşı edinmek işinizi kolaylaştırabilir. Hatta aynı uyku arkadaşından iki tane edinerek kaybolma, bir yerlerde unutulma risklerine karşı önlem almış olursunuz.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!