GİRİŞ

E-Posta
Şifre

YENİ ÜYE

Ad
Soyad
E-Posta
Şifre
Şifre Tekrar
Ürün sepete eklendi
Aramıza Hoşgeldin!
Welcome Abroad!
Bültene başarıyla üye oldun.
Teşekkürler!
Thank you for subscribing to
our newsletter.

1500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM İÇİN ÜYE OLUN! İNDİRİM KODU: HELLOPC10

Eğlenceli Havuz Oyunları

"Hadi anne, hadi baba sen de benimle yüz, hadi sen de benimle havuzda oyna!" Havuz sezonu açılınca çocuklar bir süre kendi başlarına suda eğlenseler bile sizin de oyunlarına dahil olmalarını istedikleri bir an mutlaka olur. Omuzdan atlatma, su topu ile oynama, bir kenardan diğerine yüzme yarışı yapma gibi aklınıza ilk gelen oyunlara biraz yaratıcılık eklemeye ne dersiniz? İşte havuzda geçen zamana ayrı bir eğlence katacak, yaz sezonunu unutulmaz kılacak oyun önerilerimiz.

Ne Söyledim?

Aynı anda suyun altına dalınır. Bir kişi aklından tuttuğu kelimeyi suyun altında telaffuz eder. Suyun yüzeyine çıkılır ve diğer oyuncular bu kelimeyi tahmin etmeye çalışır. Oyunu kolaylaştırmak için hayvanlar veya yiyecekler gibi bir tema da belirleyebilirsiniz.

Survivor Parkuru

Aklınızdan belirli bir süre içinde peş peşe yapılacak hareketleri belirleyin. Havuzda 6 kulaç at, sırt üst 5 saniye boyunca yüz, ayağınla havuzun kenarına dokun, havuz merdivenine tırman, iki ayağını havuzun içine sokup suyu köpürt gibi talimatların zorluk derecesini çocuğunuzun yaşına göre kendiniz belirleyebilirsiniz.

Havuz Gezintisi

Bu oyun için en az 4 kişi gerekli. İki kişi "sal" olacak kişinin koltuk altlarından ve bacaklarından tutar. 3. kişi ise (oyuna katılacak en küçük kişi olabilir) sal olan kişinin karnına oturur. Salı taşıyan diğer iki kişi yolcuyu havuz kenarında bir gezintiye çıkarır.

Köpek Balığı ve Yavru Balıklar

Kalabalık bir çocuk havuzu için harika bir oyun: Çocuklardan biri köpekbalığı olarak seçilir. Köpekbalığı havuzun ortasında durur, diğerleri kenara dizilir. Köpekbalığı "başla" dediğinde, kenarda duranlar aynı anda köpekbalığına yakalanmadan havuzun diğer kenarına ulaşmaya çalışır. Köpekbalığına yakalanan bir sonraki oyunda ebe olur.

Pinpon Topu Toplama

En az 20 adet pinpon topunu havuzun içine atın. Başlama işaretiyle beraber çocuklar (iki farklı takım olabilirler) topları suyun üstünden toplamaya başlar. En fazla top toplayan takım kazanır.

Ördek İtme

Bu oyun için banyo oyuncağı olan ördekleri veya suyun üzerinde kalabilen plastik bir oyuncağı kullanabilirsiniz. Oyuncular havuzun kenarında sıraya girer. Önlerinde duran plastik oyuncağı belirlenen noktaya kadar ellerini kullanmadan götürmeye çalışırlar. Üfleyebilir, alın ve burunları ile itebilir hatta başlarının üzerine almayı deneyebilirler! Hedefe ilk ulaşan kazanır.

Pet Şişe Dalgıçları

1 veya 2 litrelik bir plastik su şişesini havuz suyuyla doldurun. Oyuna katılacak çocuklar arkaları havuza dönük haldeyken, şişeyi suya atın. Neredeyse görünmez gibi olan pet şişeyi aynı anda suya dalarak aramaya çalışan oyunculardan ilk bulan oyunu kazanır.

Girdap Yaratma

Tüm katılımcılar daire şeklinde havuzda dizilir (ayakların yere değmesi gerekir). Herkes aynı anda, aynı yöne doğru önce yürümeye sonra koşmaya başlar. Suyun içinde girdap oluşana kadar koşmaya devam edilir. Çocuklar suyun gücüyle ileri doğru itildiklerini hissedebilirler.

Havada Taklit

Çocuklar havuzun kenarına dizilirler. Onlar için canlı ya da cansız bir nesne seçin; kaplan, ağaç, masa gibi aklınıza gelebilecek her şey olabilir. Çocuklar suya dalarken söylediğiniz bu nesneyi havada taklit etmeye çalışacaklar. Her dalışlarında onlara başka bir nesne söylemeye devam edebilirsiniz.

Ahtapot Oyunu

Çok sayıda katılımcı ile daha da eğlenceli hale gelen bir oyun. Bir ebe seçilir; ebe bir diğer kişiye dokunduğu zaman kollarını birbirlerine dolamaları gerekir. Böylece bir insan zinciri (ahtapot) oluşturulur. Her dokunulan kişi zincire eklenir. Havuzda zincirden kaçabilen son kişi oyunu kazanır.

Dondurma Oyunu

Bir ebe seçilir. Ebenin dokunduğu kişi kolları havada olacak şekilde "donakalır". Başka bir oyuncu dondurma olanın bacaklarını arasından geçince, buz çözülür, oyuncu serbest kalabilir. Ebe herkesi dondurduğunda oyun biter.

Hazine Avı

İki kişi ya da iki takımla oynanabilen bu oyunda havuza takımların her biri çift sayıda eşya atın: Havuz makarnası, bozuk para, kova, pinpon topu gibi... Her bir eşyadan birer tane toplayan ilk takım (ya da kişi) kazanır.

Üye ol, ilk alışverişte %10 indirim fırsatı kazan!

Tüm sitede geçerli ilk alışverişinizde kullanabileceğiniz %10 indirim kodu için üye olun!